Mis võib Festali asendada: loetelu odavatest geneerilistest ravimitest

Festal on mitmekomponendilise koostisega ensüümravim, mis võitleb seedetrakti funktsionaalsete häiretega. Avalduvad proteolüütilised, amülolüütilised, lipolüütilised omadused. Kompenseerib pankrease ebapiisavat sekretoorset aktiivsust. Ravim on ette nähtud kroonilise pankreatiidi, seedetrakti kahjustuse, tsirroosi, gastriidi, sapipõie ja selle kanalite düsfunktsiooniga patsientidele. Kui inimene ei saa Festali analooge kasutada, valib gastroenteroloog, võttes arvesse kaasnevaid sümptomeid ja tervikliku diagnoosi tulemusi.

Festali eelised teiste sarnaste ravimite suhtes

Ravim tagab mitte ainult väljastpoolt normaalse seedimise jaoks vajalike toimeainete tarnimise, vaid aktiveerib ka pankrease. Sellel on palju näidustusi ja seda soovitatakse patsientidele, kellel on järgmised haigused:

  • sünteesi düsfunktsioon ja sapi sekretsioon,
  • närimisfunktsiooni häired,
  • toidu seedimise vead, mis põhjustavad düspeptilisi häireid,
  • sapphappe ringluse häired sapijuha stenoosi tõttu,
  • düsbioos,
  • istuv eluviis, mis viib soolemotoorika rikkumiseni,
  • krooniline pankreatiit, millega kaasneb ebapiisav ensümaatiline funktsioon.

Mitmekomponendilise koostise tõttu on Festalil ulatuslikum näidustuste loetelu. Dražeed on patsientide poolt hästi talutavad, eelarvesõbralikud ja vajavad harva asendamist. Lipaasi ja proteaasi olemasolu kiirendab kasulike vitamiinide ja toitainekomponentide imendumist. Sapiekstrakt võimaldab teil rasked ja rasvased toidud kiiresti lagundada ja omastada. Tänu hemitselluloosile imendub isegi jäme kiud, mis takistab liigse gaasi moodustumist soolestikus.

Erinevused ravimi ja teiste ravimite vahel

Erinevalt teistest ravimitest on Festalil mitmekomponentne koostis ja laiem toimespekter. Ravimi efektiivsus on tingitud tegevusest:

  • pankreatiin,
  • veise sapi,
  • hemitselluloos.

Aktiivsed komponendid parandavad valkude, rasvade, süsivesikute seedimist, lagunemist ja omastamist. Hemitsellulaas võimaldab teil kiudaineid lagundada ja saada sellest olulisi mikrotoitaineid. Dražeed toodab India farmaatsiaettevõte. Saadaval pakendites 20, 40, 100 tükki. Ravim parandab toidu seedimise protsessi, tagab kõigi kasulike mikroelementide täieliku imendumise.

Mis on parem: Cholenzym või Festal

Kolensüüm on peensoole limaskestast saadud sapil ja pulbril põhinev komplekspreparaat, see on loomset päritolu ja avaldab kolereetilisi omadusi. Farmakoloogiliselt on see sarnane Festaliga, kuid selle koostis on vähem ulatuslik. Nagu Festal, on sellel ka kolereetiline toime, kiirendab toidu seedimist ja kasulike elementide imendumist. Aitab kroonilise hepatiidi, koletsüstiidi, pankreatiidi, gastriidi põdevatel patsientidel.

Cholenzymi pikaajaline kasutamine on täis iiveldust, väljaheidete häireid, kõrvetisi ja allergiaid. Ainult raviarst saab vastata küsimusele, mis on parem, võttes arvesse patsiendi keha sümptomeid ja omadusi.

Omeprasooli ja Festali erinevused

Omeprasool on tüüpiline prootonpumba inhibiitor, mis on suunatud seedetrakti düsfunktsioonide algpõhjusele. Festal on ensüümravim sümptomaatiliseks raviks. Ravimid erinevad koostise, rühma, vabanemisvormi ja farmakoloogilise toimemehhanismi poolest.

Omeprasooli kasutatakse ägedate haiguste, näiteks pankreatiidi korral. Toimeaine takistab vesiniku vaba liikumist, vähendab mao happesust. Ravim võitleb põletikuliste protsessidega, vähendab haiguste ägedaid ilminguid, normaliseerib pankrease toimimist.

Mõlemat vahendit saab kasutada seedetrakti haiguste kompleksses raviskeemis. Festal sobib paremini krooniliste haiguste korral, samas kui omeprasool on esmaabivahend äkilise ägenemise korral. Mõlemad ravimid ei ole mõeldud eneseraviks, neid kasutatakse gastroenteroloogi soovitusel.

Kuidas Festali asendada: sarnaste ravimite loetelu koos hindade, nende sarnasuste ja erinevustega

2018. aasta detsembri Festali hind: 120–130 rubla. 20 tableti kohta. Kui patsient ei saa Festali kasutada, on soovitatav arstiga arutada:

  • Mezima Forte (95 rubla).
  • Creona (285 hõõruda).
  • Hermital (320 rubla).
  • Micrasima (435 rubla).
  • Pankreatiin on odav Venemaal valmistatud asendaja (47 rubla).
  • Enzistala-P (57 rubla).
  • Pakreatina Forte (55 rubla).
  • Panzinorma Forte (85 rubla).
  • Penzital (60 rubla).
  • Uniensüüm (100 rubla).

Farmaatsiaturul on palju analooge. Pärast spetsialistiga konsulteerimist on soovitatav ravim välja vahetada. Need ravimid sisaldavad sama toimeainet nagu Festal, mis võitleb seedetrakti funktsionaalsete häirete vastu, normaliseerib kõhunäärme tööd. Need erinevad toimeainete, tootja, ravimvormi ja pakendis olevate tablettide / kapslite / dražeede arvu poolest.

On ravimeid, mis erinevad koostiselt, kuid on näidustuste osas sarnased. Gastroenteroloog võib soovitada võtta:

  • Solizima.
  • Enterosana (405 rubla).
  • Enzymtala.
  • Solizima Forte.
  • Uniensüüm (110 rubla).
  • Omez (80 rubla)

Asendusravimit pole soovitatav ise valida.

Odavaimad analoogid

Festali kõige odavam analoog on pankreatiin. Ravimit müüakse hinnaga 12-16 rubla. 10 tableti kohta. Samuti võib arst eelarveanaloogina soovitada kasutada:

  • Panzinorma.
  • Hermital.
  • Penzital.
  • Enzistala-P.

Need on pankreatiinil põhinevad ravimid, millel on eelarvekulud ja kõrge efektiivsus. Loomset päritolu ainete suhtes ülitundlikkusreaktsioonide korral on soovitatav valida asendus mõne muu toimeainega. Kui ravimitel pole oodatud ravitoimet, on soovitatav üldine raviskeem üle vaadata..

Festal: analoogid on odavamad, hind apteegis

Festal on ensümaatiline ravim, millel on kasulik mõju seedesüsteemile, mis kogeb liigset stressi, samuti destabiliseerib toidu seedimise eest vastutavate organite tööd. Ravim on kvaliteetne, kuid selle maksumus võib tunduda ülehinnatud, seetõttu on soovitatav kaaluda taskukohasemaid sarnaseid asendajaid.

Farmakoloogia tunnused ja koostis

Ravim on proteolüütiline, lipolüütiline, amülolüütiline toime, mis on võimeline normaliseerima pankrease, kompenseerides selle ebapiisavat sekretsiooni pankreatiiniga..

Meeprodukti lahutamatuteks komponentideks on ensüümained - lipaas, proteaas ja lipaas. Nende ülesanne on hõlbustada toitainete imendumist, aidates kaasa nende täielikule imendumisele soolestikus.

Sapiekstrakti abil hõlbustab see keha rasvade omastamist.

Hemitsellulaas lagundab taimseid kiude seedimise parandamiseks ja gaaside vältimiseks seedetraktis.

Näidustused kasutamiseks

Näidatakse vastavalt võimalustele:

  • Krooniline pankreatiit;
  • Toidu seedimise katkemine;
  • Maksatsirroos;
  • Sapphappe ringluse häired;
  • Krooniline gastriit.

Vastunäidustused

Rakendamine on keelatud, kui:

  • Individuaalne sallimatus kompositsiooni suhtes;
  • Äge pankreatiit;
  • Raske maksahaigus;
  • Hepatiit;
  • Suurenenud bilirubiini sisaldus veres;
  • Kollatõbi;
  • Diagnoositud sapikivid;
  • Soole obstruktsioon;
  • Kõhulahtisuse tekkimise eelsoodumus;
  • Alla 3-aastased lapsed.

Rasedate ja imetavate naiste ravi

Need isikute kategooriad peaksid terapeutiliste meetmete läbiviimisel olema eriti ettevaatlikud. Naine, kes valmistub lapse ilmale toomiseks, peab otsustama, kas Festal avaldab terapeutilist toimet rohkem kui lootele kahju. Imetavatel emadel soovitatakse külastada arsti, kes saab määrata ravi otstarbekuse.

Kuidas võtta ja annustamine

Kasutusjuhend:

- Dražee tuleb asetada suuõõnde ilma närimata ja pesta väikese koguse veega. Seda tuleks teha söögi ajal või pärast sööki..

- Soovitatav annus päevas on 1-2 pilli mitte rohkem kui 3 korda päevas. Annuse kohandamine on lubatud ainult arsti poolt.

- Kõhuõõne organite uurimiseks ettevalmistamine hõlmab paar päeva enne seda protseduuri 2 tabletti 3 korda päevas.

- Alaealiste patsientide raviskeemi peab arst määrama individuaalselt.

- Ravi kestus varieerub olenevalt haigusest mitmest päevast paari kuuni või aastani.

Kas üleannustamine on võimalik?

Suure annuse taustal ei olnud tõsiseid tagajärgi. Tavaliselt suureneb üleannustamise näol patsiendi kusihappe tase kehas. Selle protsessi peatamiseks peate ravimi sissevõtmise täielikult tühistama.

Ravimite ühilduvus

  • Paraminosalitsüülhappe ja antibiootikumide samaaegne manustamine uuritud ravimiga suurendab nende imendumist;
  • Antatsiidsed ravimid, samuti kaltsiumkarbonaati või magneesiumhüdroksiidi sisaldavad ravimid põhjustavad ravimi efektiivsuse vähenemist;
  • Pikaajaline ravi viib raua sisaldavate ravimite halva imendumiseni;
  • Haavandivastane aine tsimetidiin võib tugevdada terapeutilist toimet;
  • Festal pärsib foolhappe imendumist ja akarboosi toimet.

Kui palju Festal maksab: hind apteegis

Meditsiinitootel on muljetavaldav hinnasilt, mis erineb pakendis olevate pillide arvust. Hinnad - 170, 272 ja 652 rubla (vastavalt 20, 40 ja 100 dražeed pakis). Teave hindade kohta võeti apteka.ru ressursi (Moskva) näitel. Mujal riigis on lubatud väike väärtuste erinevus üles või alla..

Venemaa ja imporditud toodangu taskukohasemate asendajate loetelu

Kaks riigi suurimat veebipõhist jaemüügiplatvormi koostasid odavate geneeriliste ravimite võrdleva tabeli.

Analoogi nimi on odavam kui ravim FestalApteka.ru hind hõõrudes.Piluli.ru hind hõõrudes.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Hermital (kapslid)169169168162
Panzinorm (kapslid)135149133116
Enzistal (tabletid)12415611499
Mezim-Forte (vahekaart)85878272
Penzital (vahekaart)63616655
Pankreatiin (vahekaart)41202239

Hermital - (valmistatud Saksamaal)

Saksa analoog parandab ja ületab tõhusalt probleeme seedeprotsessidega, ravib eksokriinset pankrease puudulikkust, selle onkoloogilisi kahjustusi, kroonilist pankreatiiti, samuti ägenemise järgseid seisundeid. Pädev maksatsirroosi, hepatiidi ja düsbioosi ravis.

Vastunäidustused hõlmavad tugevat tundlikkust ravimi koostise suhtes. Naistele, kes valmistuvad emaks saama, ja imetavatele imikutele, määrab ravi sobivuse arst.

Väikesed kõhuvalud on sagedased kõrvaltoimed. Harvem on lahtised väljaheited ja nahalööbe allergiad.

Panzinorm - (Sloveenia)

Määratud pankrease halva funktsioneerimise jaoks, seedeprotsesside parandamiseks vale toitumise korral.

Te ei tohiks neid kapsleid võtta ravimi aktiivsete elementide talumatuse, pankrease põletiku ägeda faasi ja alla 3-aastaste laste korral. Eriti ettevaatlikud peaksid olema naised, kes on asendis. Eeldatav kasu peaks üles kaaluma võimaliku kahju lootele.

Ravi käigus ei ole välistatud mitmesugused allergilised ilmingud - lööve, sügelus, nahaärritus. Ravimi võtmine suurtes annustes võib põhjustada iiveldust, seedetrakti koolikuid ja ebamugavustunnet suus.

Enzistal - (India)

Sarnane India ravim on ette nähtud toidu seedimise eest vastutava nääre probleemide lahendamiseks koos selle pideva põletikuga, kanalite kokkusurumisega pahaloomuliste koosseisude poolt. Vastuvõtt Enzistal parandab oluliselt seedetrakti tööd, kui patsient on alatoidetud. Lisaks kasutatakse tööriista siseorganite ultraheliuuringu või röntgenuuringu ettevalmistavas etapis.

Ärge määrake, kui esineb ülitundlikkust koostisosade suhtes sapi ja kollatõbe eraldavate radade obstruktsiooni korral..

Paralleelselt võib mõnikord tekkida kahjulik mõju patsiendi kehale. Ta võib kanda spastilist valu epigastimaalses piirkonnas, kõhulahtisust, valu pärakus ja suus. Samuti suureneb kusihappe kontsentratsioon uriinis ja veres, samuti mitmed allergilised nähtused - lööbed, bronhospasm, pisaravool.

Mezim-Forte - (Saksamaa / RF)

Kõige kuulsam ja paljude patsientide poolt tunnustatud geneeriline ravim, mis parandab pankrease sekretoorset tööd, mida halvendavad erinevad kroonilised haigused. Suudab toime tulla põletikuliste protsessidega, mis on mõjutanud seedeprotsesside eest vastutavaid siseorganeid. See on ette nähtud nende taastumise perioodil pärast operatsiooni või kiiritusravi. Sissepääs on lubatud inimestele, kes soovivad raskete toitude kasutamisel hõlbustada toidu seedimist. Võib kasutada röntgeni või ultraheli ettevalmistamiseks.

Mezim-Forte ei ole purjus selle ravimi halva taluvuse, ägeda pankreatiidi korral. Seal on vanusepiirang - kuni 3-aastased tabletid on vastunäidustatud.

Harva on keha negatiivseid reaktsioone ravimitega. Reeglina on see põhimõtteliselt mittemõjutav allergia..

Penzital - (India)

See ravib seedeelundite destabiliseeritud tööd, nende põletikku, düspepsiat, puhitus, mittenakkusliku päritoluga kõhulahtisust ja toidu normaalse imendumise häireid ning parandab nende seedimisprotsessi. Samuti valmistab see sarnaselt ülejäänud artiklis vaadeldud farmaatsiatoodetega patsienti ette siseorganite uuringuteks.

Te ei tohiks seda ravimit kasutada, kui selle komponendid imenduvad halvasti, pankrease äge põletik.

Samaaegsed soovimatud mõjud kehale võivad olla - pehmed väljaheited, ebamugavustunne kõhus, tung oksendada ja kerged allergiad. Pikk raviperiood võib põhjustada kusihappe sisalduse tõusu veres.

Pankreatiin - (odavaim kodumaine geneeriline ravim)

Kõige lihtsam, sarnane meditsiinitoode, mida iseloomustab madal hind ja mitte vähem efektiivne toime. Parandab seedesüsteemi, hõlbustab rasvade toitude seedimist, mis on seotud puhitusega ja väljaheitega seotud probleemidega.

Ei saa kasutada ravimi koostise halva reaktsiooni korral koos kõhuorganite ägeda põletikulise protsessiga.

Võimalikud allergiad, tühjendamisprobleemid - liiga sagedane või täielik puudumine, tung oksendamiseks.

Tulemused odavate Festali geneeriliste ravimite kohta

Venemaa ravimiturul on esindatud suur hulk ensümaatilisi ravimeid. Neid toodavad nii impordi- kui ka kodumaised farmaatsiaettevõtted. Neil kõigil on sarnane koostis ja toime. Ravimeid leiate igast rahakotist. Siiski on väga soovitav tegeleda eneseteraapiaga, sealhulgas traditsioonilise meditsiiniga. On hädavajalik külastada pädevat ja kogenud gastroenteroloogi, kes tuvastab õige haiguse ja määrab ravirežiimi.

Pidulikud analoogid

See leht sisaldab kõigi Festali analoogide koostist ja näidustusi kasutamiseks. Nimekiri odavatest analoogidest ja saate ka võrrelda hindu apteekides.

  • Festali kõige odavam analoog: pankreatiin
  • Festali kõige populaarsem analoog: Creon
  • ATC klassifikatsioon: pankreatiin
  • Toimeained / koostis: pankreatiin

#NimiHind VenemaalHind Ukrainas
1Pankreatiin Pankreatiin
Kompositsiooni ja näidustuse järgi analoog
15 rbl5 UAH
2Penzital Pankreatiin
Kompositsiooni ja näidustuse järgi analoog
30 rubla200 UAH
3Mezimi koostis ja näidustus analoog48 rbl10 UAH
4Mezim Forte pankreatiin
Kompositsiooni ja näidustuse järgi analoog
48 rbl10 UAH
viisPankreatiin Forte Pankreatiin
Kompositsiooni ja näidustuse järgi analoog
48 rbl10 UAH

Odavate Festali analoogide maksumuse arvutamisel võeti arvesse miinimumhinda, mis leiti apteekide esitatud hinnakirjadest

#NimiHind VenemaalHind Ukrainas
1Kreoni pankreatiin
Kompositsiooni ja näidustuse järgi analoog
238 rbl47 UAH
2Hermitali pankreatiin
Kompositsiooni ja näidustuse järgi analoog
141 rbl83 kiiret
3Mezimi koostis ja näidustus analoog48 rbl10 UAH
4Micrasimi pankreatiin
Kompositsiooni ja näidustuse järgi analoog
180 rbl43 UAH
viisPangroli lipaas, amülaas, proteaas
Kompositsiooni ja näidustuse järgi analoog
209 rbl127 UAH

See ravimite analoogide loetelu põhineb kõige nõutumate ravimite statistikal.

Kõik Festali analoogid

Analoogid koostises ja näidustused kasutamiseks

NimiHind VenemaalHind Ukrainas
Adjizimi pankreatiin----
Vestali pankreatiin----
Ensübeeni pankreatiin----
Enzibene 10000 pankreatiin----
Entsistaalne hemitsellulaas, sapi, pankreatiin59 rbl10 UAH
Mezim48 rbl10 UAH
Micrasimi pankreatiin180 rbl43 UAH
Pangroli lipaas, amülaas, proteaas209 rbl127 UAH
Pangrol 10000 pankreatiin215 rbl127 UAH
Pangrol 20000 Pankreatiin--251 UAH
Pangrol 25000 pankreatiin419 rbl224 UAH
Pangrol 400 pankreatiin----
Panzinorm 10000 pankreatiin113 rbl33 UAH
Panzinorm Forte-N pankreatiin226 rbl51 UAH
Pankreatiin Pankreatiin15 rbl5 UAH
Penzital Pankreatiin30 rubla200 UAH
Somülaasamülaas, lipaas--13 UAH
Hermitali pankreatiin141 rbl83 kiiret
Eurobioli pankreatiin----
Zentase pankreatiin----
Creazimi pankreatiin--51 UAH
Kreoni pankreatiin238 rbl47 UAH
Mezim Forte pankreatiin48 rbl10 UAH
Panensüümi pankreatiin----
Panzinorm Forte pankreatiin70 rbl--
Pankreasim pankreatiin--UAH 1
Pankreatiin 8000 Pankreatiin--7 UAH
Pankreatiin lastele pankreatiin--24 UAH
Pankreatiin Forte Pankreatiin48 rbl10 UAH
Pankreatiin-tervislik pankreatiin--5 UAH
Pankreatiin-Tervis Forte Pankreatiin--13 UAH
Fermentium pankreatiin----
Enzistal-P pankreatiin48 rbl200 UAH
Biofestali pankreatiin----
Festivaalne Neo pankreatiin--24 UAH
Biozyme'i pankreatiin2399 rbl178 UAH
Gastenorm Forte pankreatiin176 rbl--
Panzim Forte pankreatiin----
Pankreatiit pankreatiin6239 rbl--
Pankreatiini biosüntees Pankreatiin----
Pankreatiin Avexima Pankreatiin58 rbl--
Kreon 25000 pankreatiin434 rbl--
Panzinorm forte 20 000 amülaasi, proteaasi, lipaasi103 rbl--
Mezim Forte 10 000 pankreatiini153 rbl--
Panzinorm 10 000 amülaas, proteaas, lipaas125 rbl--
Mezim 20 000 pankreatiin----
Creon 40000 pankreatiin714 rbl--
Panzinormi amülaas, proteaas, lipaas70 rbl--
Gastenorm Pankreatiin176 rbl--

Ülaltoodud ravimite analoogide loetelu, mis tähistab Festali asendajaid, on kõige sobivam, kuna neil on sama toimeainete koostis ja need kattuvad kasutamise näidustustega.

Analoogid näidustuse ja rakendusmeetodi järgi

NimiHind VenemaalHind Ukrainas
Abomin Abomasumi ensüümid----
Digestiini papaiin, pepsiin, sanzim--235 UAH
Uniensüüm koos seente amülaasi, nikotiinamiidi, papaiini, simetikooni, aktiivsöega74 rbl25 UAH
Solizim Forte lipaas--13 UAH
Ensüümseente amülaas, nikotiinamiid, papaiin, simetikoon, aktiivsüsi----
Limaskesta limaskesta lihtsate näärmete ja integumentaarse epiteeli sekretsiooni enterosaani lüofilisaat250 rbl350 UAH
Solizimi lipaas--12 UAH

Erinev koostis võib näidustuse ja rakendusmeetodi osas kokku langeda

NimiHind VenemaalHind Ukrainas
Normoensüüm Forte pankreatiin203 rbl--
Pepfiz papaiin, simetikoon, seente diastaas----
Uniensüüm Aktiivsüsi, nikotiinamiid, papaiin, simetikoon, seente diastaas73 rbl--
Atsidiin-pepsiinpepsiin, betaiinvesinikkloriid51 rbl150 UAH
Maomahl looduslik maomahl--46 UAH

Kuidas leida kalli ravimi odavat analoogi ?

Ravimi odava analoogi, geneerilise või sünonüümi leidmiseks soovitame kõigepealt pöörata tähelepanu koostisele, nimelt samadele toimeainetele ja näidustustele. Ravimi identsed toimeained näitavad, et ravim on ravimi, farmatseutiliselt samaväärse või farmatseutilise alternatiivi sünonüüm. Kuid ärge unustage sarnaste ravimite mitteaktiivseid komponente, mis võivad mõjutada ohutust ja efektiivsust. Ärge unustage arstide nõuandeid, eneseravimine võib teie tervist kahjustada, seega pidage enne ravimite kasutamist alati nõu oma arstiga.

Pidulik hind

Allolevatelt saitidelt leiate Festali hinnad ja saate teada saadavuse kohta lähedal asuvas apteegis

Pidulik juhendamine

Annustamisvorm:
Dražee.

Koostis:
Põhikoostis: toimeained:
Pankreatiin - 192 mg ekvivalent (amülaas - 4500 FIP U, lipaas - 6000 FIP U, proteaas - 300 FIP U);
Hemitsellulaas - 50 mg;
Sapikomponendid - 25 mg;
Abiained: naatriumkloriid
Kestade koostis
Abiained: tsellatsefaat (tselluloosatsetaatftalaat), etüülvanilliin, kastoorõli, sahharoos, metüülparahüdroksübensoaat (metüülparabeen), propüülparahüdroksübensoaat (propüüllarabeen), želatiin, vedel dekstroos (vedel glükoos), talk, kaltsiumkarbonaat, glütserool (polüetüleenglükool 6000), titaandioksiid.

Kirjeldus
Valged, läikivad, ümmargused dražeed nõrga vanillilõhnaga.

Farmakoloogiline rühm: seedeensüüm.
ATX-kood: A09AA02

farmatseutiline toime
Ravim kompenseerib pankreatiini tõttu pankrease eksokriinsete funktsioonide puudulikkust ja sapi komponendi tõttu maksa sapiteede funktsiooni. Festal on proteolüütiline, amülolüütiline ja lipolüütiline toime. Pankreatiinis sisalduvad ensüümid: amülaas, lipaas ja proteaas hõlbustavad süsivesikute, rasvade ja valkude seedimist, mis aitab kaasa nende täielikumale imendumisele peensooles. Ja selles osas ei erine Festal praktiliselt teistest ensüümpreparaatidest..
Sapphapete olemasolu Festalis annab ravimile täiendavaid võimalusi sapipuudulikkuse korrigeerimiseks, mis sageli kaasneb kroonilise pankreatiidiga. Sapiekstrakt toimib kolereetikuna, hõlbustab rasvade ja rasvlahustuvate vitamiinide A, E ja K imendumist, soodustab lipaasi vabanemist kõhunäärmes
Hemitsellulaasi ensüüm soodustab taimsete kiudude lagunemist, mis parandab ka seedeprotsesse, vähendab gaaside moodustumist soolestikus.

Näidustused kasutamiseks:
Eksokriinse pankrease funktsiooni puudumine kroonilise pankreatiidi korral koos sapipuudulikkusega mitmesuguste patoloogiliste seisundite tõttu, mis ilmnevad kliiniliselt toidu seedimise halvenemise, kõhupuhituse, kõhukinnisuse kalduvuse osana kompleksravi osana:
- hajusad maksahaigused - alkohoolsed ja toksilised maksakahjustused, maksatsirroos;
- suured sapphapete kadud (patsientidel pärast koletsüstektoomiat);
- sapphapete ringluse rikkumine, täheldatud düskineesia, sapiteede, düsbakterioosi, malabsorptsiooniga;
- seedetrakti krooniliste haiguste korral - krooniline gastriit, krooniline duodeniit, krooniline koletsüstiit - sapi moodustumise ja sapierituse protsesside neurohumoraalse regulatsiooni rikkumine
Toidu seedimise parandamiseks seedetrakti normaalse talitlusega patsientidel toitumisvigade korral, samuti närimisfunktsiooni kahjustuse, sunnitud pikaajalise immobiliseerimise, istuva eluviisi korral.
Kõhuõõne organite röntgen- ja ultraheliuuringute ettevalmistamine.

Vastunäidustused:
Ülitundlikkus ravimi komponentide suhtes, äge pankreatiit, kroonilise pankreatiidi ägenemine, maksapuudulikkus, maksakooma või prekoom, hepatiit, hüperbilirubineemia, obstruktiivne kollatõbi, sapikivitõbi, empüema. sapipõis, soole obstruktsioon, kalduvus kõhulahtisusele, alla 3-aastased lapsed (selle ravimvormi puhul).
Ettevaatlikult: tsüstiline fibroos, rasedus.

Manustamisviis ja annustamine:
Toas.
Ravimit võetakse suu kaudu, ilma närimiseta, söögi ajal või vahetult pärast sööki koos väikese koguse vedelikuga. Määrake 1-2 tabletti 3 korda päevas. Suuremad annused määrab ainult arst. Laste annuste ja annustamisskeemi määrab arst. Ravi kestus võib varieeruda mitmest päevast (kui seedeprotsess on toitumisvigade tõttu häiritud) kuni mitme kuu või aastani (kui on vajalik pidev asendusravi). Enne röntgen- või ultraheliuuringut - 2 tabletti 2-3 korda päevas 2-3 päeva enne uuringut.

Kõrvalmõju:
Allergilised reaktsioonid (naha hüperemia, aevastamine, pisaravool), iiveldus, kõhulahtisus, kõhuvalu (sealhulgas soolekoolikud). Pikaajalisel kasutamisel suurtes annustes on võimalik hüperurikeemia, hüperurikuria tekkimine. Lastel (suurtes annustes manustamisel) võib tekkida perianaalne ärritus ja suu limaskesta ärritus.

Üleannustamine:
Üleannustamise sümptomid - hüperurikeemia ja hüperurikuria. Üleannustamise sümptomite ilmnemisel lõpetage ravimi kasutamine ja viige läbi sümptomaatiline ravi.

Koostoimed teiste ravimitega:
Festaliga samaaegsel kasutamisel suureneb PASK (p-aminosalitsüülhape), sulfoonamiidide, antibiootikumide imendumine; rauapreparaatide imendumise vähenemine on võimalik. Kaltsiumkarbonaati ja / või magneesiumhüdroksiidi sisaldavate antatsiidide samaaegne kasutamine võib viia Festali efektiivsuse vähenemiseni. Tsimetidiin suurendab ravimi toimet.

Väljalaske vorm:
Dražee.
10 tabletti alumiiniumribas. 2, 4, 6 või 10 riba koos kasutusjuhendiga pappkarbis.

Ladustamistingimused:
Hoida temperatuuril kuni 25 ° C kuivas kohas. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Säilitusaeg:
3 aastat. Ärge kasutage pärast pakendile trükitud kõlblikkusaega.

Apteekide väljastamise tingimused:
Ilma retseptita.

Tootja:
Aventis Pharma Ltd., India.
Aventise maja, 54 / A, Mathuradas Vasanji tee, Andheri (E), Mumbai-400093.
Tootja Aventis Pharma Ltd., India.
Poiha (Rania), Salvi, Vadodara piirkond, India.
Tarbija pretensioonid tuleks saata aadressile Venemaal:
115035, Moskva, st. Sadovnicheskaya, 82, 2. pd.

Festali analoogid

Festal on Indias toodetud ensüümide rühma ravim. Festali koostise aluseks on pankreatiin ja sapi sapid.

Festal on näidustatud kasutamiseks kõhunäärme ensümaatilise võime vähenemise, sapipõie düsfunktsiooni, toidukomponentide lagunemise halvenemise, kõhukinnisuse ja suurenenud gaasitootmise korral. Seda kasutatakse edukalt ka maksatsirroosi raviks ja patsiendi ettevalmistamisel kõhuorganite ultraheliuuringuks.

Analoogide loetelu

Kodu- ja välismaine farmakoloogia toodab imporditud ensüümpreparaadi Festal arvukalt analooge. Neil kõigil on sarnane keemiline koostis ja sarnane terapeutiline toime. Kuid nende oluline eelis Festali ees on madal hind ja kõrge kättesaadavus..

Enzistal

Kombineeritud seedeensüümide preparaat Enzistal toimib kehale kompleksselt, kompenseerib ensümaatilise sekretsiooni puudumist seedesüsteemi elundites. Ravim aktiveerib metaboolseid funktsioone ja vähendab valusaid sümptomeid.

  • Mao raskustunne kaob;
  • gaaside moodustumise maht soolestikus väheneb;
  • gaasid, õhupuudus, kõhulahtisus peatub.

Veise sapiekstrakt suurendab lipaasi aktiivsust, mis parandab lipiidide lagunemist ja rasvlahustuvate vitamiinide imendumist. Tsellulaas stimuleerib taimsete kiudude lagunemist.

Ravimi tabletid on kaetud spetsiaalse kaitsemembraaniga, mis ei lahustu seedetrakti organites enne, kui see siseneb soolestikku. See hoiab maomahla toimel hävitamast ravimi bioloogiliselt aktiivseid aineid.

Kombineerituna maomahla happelisust vähendavate ravimitega täheldatakse Enzistali suurenevat toimet.

Apteekides väljastatakse ravim ilma retseptita. Selle hinnanäitajad jäävad vahemikku 58-62 rubla. 20 tableti pakendis.

Biozyme

Festal - Biozyme'i kodumaine analoog kuulub toidulisandite rühma ja seda toodetakse ümmarguste roosade enterokattega tablettide kujul mitmes ravimvormis:

  • 10 tk alumiiniumpakendis;
  • plast- või klaaspudelites 60 tükki;
  • plastpurkides 100 tükki.

See toidulisand on väga efektiivne. Erinevalt teistest analoogproduktidest sisaldab Biozyme taimeensüümi - bromelaiini, mida saadakse ananassivarredest.

On tõestatud, et bromelaiin soodustab valkude aktiivset lagunemist nii happelises kui leeliselises keskkonnas. See aitab parandada seedeprotsesse. Lisaks on see ensüüm võimeline leevendama põletikuliste protsesside kulgu, kuna see vähendab pehmete kudede turset..

Biozyme sisaldab ka muid taimseid aktiivseid komponente. Niisiis, ingverijuur lisaks toidukomponentide lagunemise kiirendamise võimele tugevdab immuunsust, vähendab valu maos ja soolestikus, leevendab spasme ja aitab aktiveerida sapi eritumist. Lagritsajuurel on antioksüdandid ja põletikuvastased omadused.

Tuleb märkida, et Biozyme'il on ka mitmeid kasulikke omadusi:

  • normaliseerib vere viskoossust ja parandab selle ringlust kapillaaride kaudu;
  • stimuleerib trombide resorptsiooni protsesse;
  • soodustab mürgiste lagunemissaaduste väljutamist kehast.

Soovitatav manustamisviis on 2-4 tabletti. 3-4 korda päevas täiskasvanutele ja 1-2 lauda. Lastele 2-3 korda päevas. Selle ravimiga ravikuur kestab tavaliselt 2 nädalat, vajadusel võib seda korrata 10–14-päevase pausiga. Siiski peab raviarst määrama annuse ja manustamise sageduse..
Toidulisandite maksumus on kõrge, ulatudes 1500-2000 rubla ulatuses. 100 tabletti sisaldava pudeli kohta.

Hermital

Ensüümravim Hermital sisaldab sigade pankreasest isoleeritud üliaktiivseid pankrease ensüüme. Päritoluriik - Saksamaa. Väljalaskevorm - kõvad želatiinikapslid, mille sisu on maomahlale vastupidavad mikrotabletid.

Ravim kompenseerib seedekatalüsaatorite defitsiiti, omab proteolüütilist, amülolüütilist ja lipolüütilist toimet. Preparaat sisaldab bioloogilisi katalüsaatoreid - lipaasi, alfa-amülaasi, trüpsiini, kümotrüpsiini. Nende juuresolekul lagundatakse valgud aminohapeteks, rasvad lagunevad glütseriiniks ja rasvhapeteks, tärklis muundatakse glükoosiks.

Hermitaalsed komponendid parandavad seedetrakti funktsionaalset seisundit, aitavad kaasa seedeprotsesside normaliseerimisele. Pankrease ensüümid ei imendu vereringesse, mis tähendab, et need ei tulene neerude ja maksa akumuleerumisest..

Hermital on näidustatud täiskasvanutele ja lastele seedeprotsesside parandamiseks ülesöömise korral. Samuti soovitavad arstid seda ravimit patsientidele, kellel on Shwachman-Diamond'i sündroom, kolestaatiline hepatiit, maksatsirroos ja düsbioos.

  • Tsüstilise fibroosiga väikelaste puhul sõltub päevane kiirus kehakaalust ja peaks olema ravi alguses 1000 ühikut kg kohta igal söögikorral ja 500 ühikut kg kohta söögi ajal vanematele lastele.
  • Erminthal'i kapslid tuleb alla neelata tervelt, närimata. Vastasel juhul võivad ensüümid ärritada suu ja söögitoru limaskesta..
  • Selle ravimi komponendid võivad vähendada B-grupi vees lahustuvate vitamiinide imendumise kiirust. Seetõttu ei ole Ermintali ja foolhapet sisaldavate preparaatide samaaegne manustamine soovitatav.

20 kapsli pakendi ravimi jaemüügiapteegi hind on 136–178 rubla (10 000 ühikut) ja 286–302 rubla. (25000 ühikut).

Normoensüüm

Venemaal toodetud ravim Normoenzyme on Festali täielik analoog. Kuid amülaasi ensüümi aktiivsus selles on 5000 U, mis on 500 U võrra suurem kui Festalis.
Ravimi hind on 151-154 rubla. pakendis 30 tabletti.

Kreon

Tänu järkjärgulisele vabanemisvormile peetakse Saksa ravimit Creon üheks Festali parimaks analoogiks. Selle ravimi eripära on see, et see sisaldab mikrokerakeste kujul pankreatiini, mis on kaetud kestaga, mis on vastupidav happelise keskkonna agressiivsele toimele..

Lisaks on need suletud želatiinikapslisse, mis saab lahustuda ainult maos. Siin segatakse selle sisu ühtlaselt toiduainetega ja pankrease ensüümid hakkavad aktiivselt töötama, mis võimaldab teil saavutada kiire ja maksimaalse ravitoime..

Kreekas on sarnaste ensüümpreparaatide näidustuste loendisse lisatud pankrease vähk.

Ravimi maksumus võrreldes analoogidega on kõrge. Niisiis maksab 20 kapsli (25 000 ED) pakett alates 581 rubla ja 50 kapslit (40 000 ED) - alates 1470 rubla.

Mezim

Ensümaatilist ravimit Mezim toodetakse enterokattega dražeedena. Apteegivõrgu kaudu jaotatakse ravim 2 või 5 blisterpakendis, milles on 10 tabletti. Ravimit toodab ravimifirma Berlin-Chemie, Saksamaa. Mezimi pakendi hind varieerub vahemikus 67-81 rubla, mis on oluliselt madalam paljude sarnaste ravimite maksumusest.

Selle ravimi aluseks on pankreatiini ja sea pankrease ekstrakt. Mezimil on näidustusi pankrease ja teiste seedetrakti organite hävitavate häirete asendusraviks.

Ülesöömiseks on soovitatav kasutada Mezima tablette ühekordselt.

Ravimit tuleb võtta ettevaatlikult, kuna selle komponendid võivad provotseerida kivide moodustumist põisas. Patsiendid, kes võtavad ravimiga Mezim, peavad rangelt jälgima uriinianalüüsi. Kui kahtlustate kusihappekivide tekkimise tõenäosust, lõpetage kohe ravimi võtmine.

Ferestal

Ensümaatiline Venemaa preparaat Ferestal on Festali analoog. See kordab täielikult oma keemilist koostist ja omab sarnast farmakoloogilist toimet. See ilmus ensüümpreparaatide turul suhteliselt hiljuti, seetõttu pole see veel oma populaarsust võitnud. Praegu pole apteekides saadaval.

Digestal

Festal Digestali kodumaine analoog on kombineeritud ensüümpreparaat. Aitab kõrvaldada sapikomponentide ja pankrease mahla bioloogiliselt aktiivsete ainete puuduse.

Ravimi maksumus apteegivõrgus on 109-117 rubla.

Micrasim

Uusima põlvkonna ensüümpreparaat Micrasim on saadaval pakendites, milles on 10 kuni 50 kapslit kõvas želatiinses pruunikas kestas. Kapslite sisu on ümardatud pankreatiinil põhinevad spetsiifilise lõhnaga mikrograanulid.

Sellel on lai nimekiri näidustustest kasutamiseks, võrreldes sarnase toimega ravimitega. Tuleb märkida järgmised näidustused:

  • pankrease kasvajad;
  • koletsüstiit;
  • sapiteede düsfunktsioon.

Ravimi terapeutiline toime väheneb patsientide vastuvõtueeskirjade rikkumise ja helmintiaasi esinemise korral sooleõõnes.

20 kapsli pakendi hind varieerub vahemikus 207-219 rubla, 50 kapsli pakendi puhul - 746-761 rubla.

Olles analüüsinud ensümaatilise toime rühma kuuluvate ravimite omadusi, võime järeldada, et nende otstarbel, nende tarbimise omadustel ja kehal ei ole olulisi erinevusi. Ravivahendi valimisel peaksite juhinduma ainult arsti soovitustest ja ravimi maksumusest. Kõik Festali analoogid on avalikkusele kättesaadavad, neid müüakse apteegis vabalt.

Iga ensüümravimiga ravimisel võivad tekkida kõrvaltoimed, mis väljenduvad kõige sagedamini allergiliste reaktsioonide, iivelduse ja kõhuvalu korral. Sellisel juhul peate selle abinõu võtmise viivitamatult lõpetama. Selle asendamise võimaluse osas peate konsulteerima gastroenteroloogiga..

Millised analoogid on Festalil

Ensüümpreparaate on igas koduses ravimikapis. Lõppude lõpuks võetakse just neid toitumisvigade, ülesöömise ja muude toidu seedimise protsessi rikkumistega. Selle grupi üks populaarsemaid vahendeid on Festal.

See ravim sisaldab 3 toimeainet:

  • pankreatiin,
  • veise sapi,
  • hemitselluloos.

Pankreatiini ensümaatiline aktiivsus Festalis on: lipolüütiline - 6000 ühikut, amülolüütiline - 4500 ühikut, proteolüütiline - 300 ühikut. Kõik toote aktiivsed komponendid aitavad seedeprotsesse parandada. Seetõttu on rasvade, valkude, süsivesikute ja taimsete kiudude seedimine ja omastamine palju kiirem ja täielikum.

Ravimit võetakse siis, kui:

  • krooniline pankreatiit;
  • raskus ja ebamugavustunne maos pärast söömist;
  • puhitus;
  • ülesöömine;
  • toitumisvead ja muud seedehäired.

Toode on mõeldud kasutamiseks täiskasvanud patsientidel. Lastele ei ole Festali ette nähtud seetõttu, et enne kasutamist on pillide purustamine ja selle kestade rikkumine võimatu. Ravimit on võimalik kasutada 3-5 aasta vanuselt arsti järelevalve all tingimusel, et laps neelab pillid tervelt alla.

Festivali analooge esitatakse Venemaa turul suures koguses. Kõigil neil on sarnane koostis ja arv samu omadusi: näidustused, vastunäidustused, kõrvaltoimed. Ainult arst saab otsustada, millega Festal asendada.

  1. Festali analoogide loetelu
  2. Pankreatiin
  3. Enzistal
  4. Normoensüüm
  5. Digestal
  6. Biofestal
  7. Ferestal
  8. Kreon
  9. Mezim
  10. Panzikam
  11. Gastenorm forte
  12. Micrasim
  13. Muud ravimid koos pankreatiiniga
  14. Allohol
  15. Millist ravimit valida

Festali analoogide loetelu

Kõik Festali derivaadid võetakse söögi ajal või vahetult pärast sööki. Tablette, dražeesid ja kapsleid (välja arvatud Creon, Micrasim) ei tohi jagada ega närida.

Pankreatiin

See odav Festali asendaja on üks populaarsemaid. Seda toodavad paljud kodu- ja välismaised ettevõtted. Toote aktiivne komponent on pankreatiin - väljavõte lehmade või sigade kõhunäärmest.

Erinevate ettevõtete pankreatiin võib ensümaatilise aktiivsuse poolest erineda. Mitme samanimelise ravimi valimisel peate sellele tähelepanu pöörama..

Enzistal

See ravim on Festali kõige täpsem "koopia". See sisaldab ka sarnase ensümaatilise aktiivsusega pankreatiini, veise sapi ja hemitselluloosi. Enzistali kasutamise näidustused, vastunäidustused ja kõrvaltoimed on Festaliga samuti samad.

On mitmeid Enzistal-P, mis sisaldab toimeainena ainult pankreatiini. Tootja - Torrent Pharmaceuticals Ltd., India.

Normoensüüm

Selle ravimi koostises on väike erinevus Festalist: amülaasi aktiivsus on veidi suurem ja on 5000 U.

Normoensüümi saab kasutada alates 3. eluaastast. Tootja - JSC Pharmstandard-Medicines, Venemaa.

Digestal

Digestali ensümaatiline aktiivsus vastab normoensüümi aktiivsusele. Preparaadid erinevad abivahendite koostise poolest. Tootja - Galenika ad, Serbia.

Biofestal

Biofestali koostis sisaldab samu komponente nagu Festalis. Pankreatiini ensümaatiline aktiivsus on siiski mõnevõrra madalam:

  • lipaas - 5400 ühikut;
  • amülaas - 4050 U;
  • proteaas - 270 ühikut.

Tootja - CJSC "Biopharma", Venemaa.

Ferestal

Teine sama koostisega Festali odavam asendaja. Ravimit on lubatud kasutada alates 6. eluaastast. Tootja: PJSC Bryntsalov-A, Venemaa.

Kreon

Kreoon on erilise vabanemisvormi tõttu üks parimatest ensüümpreparaatidest. Pankreatiin sisaldab selle koostises mikrokerakesi, mis on kaetud happekindla kestaga ja asetatud želatiinikapslisse. See kapsel lahustub maos ja mikrosfäärid segatakse selle sisuga ühtlaselt ja viiakse sooltesse, kus nad oma mõju avaldavad. See tagab ensüümide optimaalse jaotuse ja nende maksimaalse toime avaldumise..

  • Creon on saadaval kolmes annuses: 10 000, 25 000 ja 40 000, mis võrdub lipaasi aktiivsusega.
  • Vastavalt on amülaasi aktiivsus 8000, 18000 ja 25000 U, proteaasid - 600, 1000 ja 1600 U.

Ravim sobib lastele alates sünnist, kuna seda on mugav doseerida.

Creoni näidustuste loetelu on ajakohastatud

  • gastrektoomia;
  • kõhunäärmevähk;
  • pankreateektoomia;
  • Schwachmani-Diamond'i sündroom.

Tootja - Solvay Pharmaceuticals GmbH, Saksamaa.

Mezim

Üks taskukohase hinna, kõrge kvaliteedi ja pideva reklaami tõttu elanike seas üks populaarsemaid ravimeid. Pankreatiin on Mezimi toimeaine. Erineva ensümaatilise aktiivsusega ravimit on 3 annust:

  • Mezim Forte (amülaas - 4200 U, lipaas - 3500 U, proteaas - 250 U);
  • Mezim Forte 10000 (lipaas - 10000 RÜ, amülaas - 7500 RÜ, proteaas - 375 RÜ);
  • Mezim Forte 20 000 (lipaas - 20 000 U, amülaas - 12 000 U, proteaas - 900 U).

Ravimit kasutatakse alates 3. eluaastast. Tootja - Berlin-Chemie, Saksamaa.

Panzikam

Üsna nõrk ravim, mille pankreatiini ensümaatiline aktiivsus on üks madalamaid:

  • lipolüütiline - 3000 ühikut;
  • amülolüütiline - 3100 ühikut;
  • proteolüütiline - 50 ühikut.

Lubatud võtta lastel alates 3. eluaastast ja täiskasvanutel. Tootja - tuumaelektrijaam Kamelia, Venemaa.

Gastenorm forte

Teine ravim, mille toimeaineks on pankreatiin. Saadaval kahes annuses, mis võimaldab teil valida iga juhtumi jaoks ideaalse ravimi.

Tootja - Rusan Pharma, India.

Micrasim

Viitab tugeva ensümaatilise toimega ravimitele. On 3 annust: 10 000, 25 000 ja 40 000, mis vastavad lipolüütilisele aktiivsusele. Amülolüütiline ja proteolüütiline aktiivsus on veidi nõrgem kui Creonil.

Preparaadis sisalduv pankreatiin on suletud mikrokeradesse ja need omakorda želatiinkapslisse. Seetõttu on ravimi omadused ja selle efektiivsus peaaegu võrdsed Creoniga. Tootja - AVVA Rus, Venemaa.

Muud ravimid koos pankreatiiniga

On palju muid ravimeid, mille toimeaineks on pankreatiin. Neil on erinevad ensümaatilised toimed, kuid sarnased näidustused, vastunäidustused ja rakendusmeetod. See:

  • Hermital,
  • Biozyme,
  • Pancitrate,
  • Panzinorm,
  • Penzital.

Allohol

Allochol ei ole Festali analoog, kuigi seda nimetatakse sageli kompositsiooni sapisisalduse tõttu. Kuid sellega sarnasus lõpeb..

Allochol on kolereetiline ravim, mis mõnel juhul võib seedimist kergendada, parandades rasvade lagunemist..

Millist ravimit valida

Milline ensüümide rohtudest on parim? Festal, Enzistal, Mezim, Panzinorm või mõni muu ravim? Sellele küsimusele pole kindlat vastust. Ideaalis peaksite enne ravimite ostmist pöörduma oma arsti poole. Spetsialist määrab patsiendi kaebuste ja uurimistulemuste põhjal igal juhul kõige sobivama abinõu.

Eriti seedetrakti ja pankrease haiguste põhjustatud seedehäirete korral peate tingimata pöörduma arsti poole.

Ise sobiva ravimi valimisel tuleks arvestada järgmiste soovitustega:

  • Pikaajaliseks kasutamiseks sobivad paremini ainult pankreatiini sisaldavad "monopreparaadid": mezim, pankreatiin, kreon jne. Samu ravimeid eelistatakse samaaegsete sapipõiehaiguste, hepatiidi ja põletikuliste soolehaiguste korral..
  • Festal, Enzistal ja muud sapisisaldusega preparaadid sobivad ideaalselt seedimise normaliseerimiseks pärast ülesöömist, söömishäireid, suures koguses rasvaste toitude söömist. Samuti kasutatakse selliseid ravimeid sapipõie hüpofunktsioonide, kalduvuse korral kõhukinnisusele ja puhitusele..
  • Lühiajaliseks kasutamiseks eelistatakse ravimeid, mille lipaasisisaldus on kuni 10 000 U.
  • Enne ravimite kasutamist laste raviks on vajalik arsti konsultatsioon. Parem on eelistada kaasaegseid ensüüme: Micrasim, Creon, Pangrol.

Tuleb meeles pidada, et mis tahes ensüümide pikaajaline võtmine ilma arsti retseptita võib põhjustada pankrease sekretsiooni vähenemist ja selle tagajärjel tõsiseid seedetrakti düsfunktsioone.

Artiklid Umbes Koletsüstiit